Noc 14: Niech żyje król !!!


34

Najcudniejszy środek transportu…

Do odjazdu została jeszcze godzina. Spokojnie czekasz sobie na swój pociąg. Nigdzie Ci się nie spieszy. Rozmawiasz z poznanymi przed chwilą Japończykami o cudnym kraju, jakim jest Tajlandia. Rajskie plaże, sex turystyka, lady-boye, dżungla, pyszne jedzenie. Tu znajdziesz niemal wszystko, co jest potrzebne do idealnego wypoczynku, za który zapłacisz grosze. Słowem egzotyka w czystej postaci i na każdą kieszeń. Całkiem wygodnie siedzi się na drewnianej ławeczce i rozmyśla o cudach Cię otaczających, z którymi można obcować bez końca. Szybko jednak trzeba było porzucić myśli o tych luksusach i ruszyć dupę z miejsca…

tajlandia1

Do hymnu !!!

Wstań do hymnu, turysto! Oddaj cześć królowi!

Wiadomo, monarchia, dyktatura. Mieszkańcy kochają władców swoich krain miodem i mlekiem płynących, w których żyje się sielankowo i nikt na nic nie narzeka. Mądry władca dba o swoich najbiednejszych obywateli. Nikt im nie karze wieszać jego portretów na każdym wolnym metrze ściany własnego domu, hotelu czy miejskiego dworca autobusowego. Powszechna praktyka dla tego regionu obfitującego w wybitnych władców-intelektualistów. Króla zobaczysz wszędzie, królowi należy się szanunek, może go jeszcze pokochasz przy odrobinie szczęścia albo wyślesz pocztówkę z jego podobizną do rodzinnego domu. Wywieś zdjęcie- taka oddolna inicjatywa społeczna. My Tajowie naprawdę kochamy swojego króla. Nikt nas do niczego nie zmusza. Tak już mamy, oddajemy cesarzowi co cesarskie. Więc i ty, turysto  stań na baczność! Śpiewaj razem z nami ile masz tylko siły w płucach, ku chwale mile nam panującego. Amen.

35

można jechać i jechać, bez końca. Można nawet nie dojechać…

I tak dwa razy dziennie, o poranku i wieczorową porą. Król wie jak się dobrze reklamować, a niech tylko ktoś się wyłamie. Zobaczysz go w tajskiej telewizji, usłyszysz w lokalnym radio. W kinie spotka Cię podobna historia. Zanim zaczniesz delektować się nowymi przygodami Jamesa Bonda, zaśpiewaj piosenkę.

Tajlandia potrafi zauroczyć swoim pięknem i różnorodnością. Perła Azji południowo-wschodniej. Wszystko jednak blaknie, jeżeli porównać to do Niego, niekwestionowanego gwiazdora swojego podwórka. Król może być tylko jeden. Aktorzy niezliczonych tajskich telenoweli mogą mu tylko pozazdrościć popularności. Wybiją się jak królowi się zemrze. Ale i to nie jest pewne, bo może monarcha pójdzie w ślady wójka Ho i osiągnie nieśmiertelność!?

Reklamy

3 komentarze do “Noc 14: Niech żyje król !!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s