Noc 42: Koraniczne winko


Haram to haram, nie ma z czym dyskutować...

Haram to haram, nie ma z czym dyskutować…

 

Czerwone lodówki z jebitnym napisem „ Nie dla wyznawców Słusznej Religii”. Trzeba w ukryciu przed światem kupować  w malutkich, półlegalnych sklepikach rozsianych w każdym zakątku Malezji. To takie lokalne Planety, tylko z większym ciężarem gatunkowym (etycznym). Tam możesz zostać potępiony społecznie, a przynajmniej krzywo zaczną na Ciebie spoglądać.

"U Żyda" w Damaszku

„U Żyda” w Damaszku

 

W Syrii chodziło się do dzielnic chrześcijańskich i żydowskich. Dżihadyści stanowili poważny procent klienteli lokalnych szynków ( a ponoć abstynęci). W piątek podczas Ramadanu można było przejść całe Aleppo i nic nie znalezć, wszystkie drogi prowadziły do Hoteli 5-gwiazdkowych. Tam przyjmowano spragnionych z otwartymi ramionami.

Wejście do "alkoholowego" w Carefourze w Sale - BEZCENNE

Wejście do „alkoholowego” w Carefourze w Sale – BEZCENNE

W Maroko trzeba udać się do „Jaskini” w ukrytym miejscu Carefoura. W Rabacie/Sale przechodzisz przez tajemne tunelo-korytarze, a pracownicy Ci właśnie pokazują, że to właśnie tam musisz skierować swoje kroki. Oni dokładnie wiedzą po co turysta przyszedł. W Medynach znajdziesz sklepy pod ciemną gwiazdą. Czarne nylonowe siateczki jako opakowanie i kupujesz na zgrzewki, nikt się nie fatyguje by kupować na sztuki. Urocze sklepiki pod meczetem.

Mniam mniam w KL - import z Tajlandii

Mniam mniam w KL – import z Tajlandii

 

Niby jest nielegalne, ale wszyscy piją, nawet w Mauretanii znajdą się smiałkowie na tego rodzaju delikatesy. Także koraniczne przepisy wbrew powszechnemu mniemaniu nie są jednoznaczne. Nie wszystkie szkoły prawa potępiają picie alkoholu. No ale kto o tym wie?

Koran mówi jasno...

Koran mówi jasno…

 

„O wy, którzy wierzycie! Wino, majsir, bałwany i strzały wróżbiarskie – to obrzydliwość wynikająca z dzieła szatana. Unikajcie więc tego! Być może, będziecie szczęśliwi! Szatan chce tylko rzucić między was nieprzyjaźń i zawiść przez wino i majsir i odwrócić was od wspominania Boga i od modlitwy. Czyż wy nie zaprzestaniecie! (V, 90-91). Wino to twór szatana, które ma oddalić człowieka od Boga. Zakaz spożywania tego alkoholu nie jest jednoznaczny. (V,90-91) Ten fragment jednoznacznie potępia spożywanie wina. Natomiast inny dotyczący wina jak i majsiru nie jest już taki oczywisty. „W nich jest wielki grzech i pewna korzyść dla ludzi; lecz grzech jest większy aniżeli korzyść z nich” (II,219). Koran również z aprobatą odnosi się do wina. „A z owoców palm i winnej latorośli czerpiecie na siebie napój oszałamiający i wyśmienite pożywienie. Zaprawdę, w tym jest znak dla ludzi, którzy są rozumni!” (XVI, 67). Komentatorzy są zgodni, że w tym fragmencie chodzi o wino z daktyli. Napój taki uznawany był za dozwolony pod pewnymi warunkami, przynajmniej przez jedną prawniczą szkołę muzułmańską hanafitów. Sam prorok Mahomet  pijał go, jeśli napój nie fermentował dłużej niż trzy dni. W XLVIII, 15  wino określone jest jako „rozkosz dla popijających” i jest w pełni dozwolone dla mieszkańców raju.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s