Noc 66: Jak w bajce


Taka bajka

Taka bajka

Za stary żeby coś robić? Nie wypada już w tym wieku? Weź się opamiętaj człowieku, zejdź na ziemię  i poszukaj sobie odpowiedniego zajęcia zanim będzie za późno. Marnujesz i tak już nieuporządkowane życie…i tak można wyliczać bez końca. Aaa, proszę Cię miły człowieku odpierdol się ode mnie! Tak trzeba, tak należy, bo inni robia inaczej, Ty nie masz niczego, a oni mają już domy, samochody, psy i nowe iphony… a ja poznałem inspirującą francuzkę w wieku mojej mamy.

...i taka bajka

…i taka bajka

Bez matury, wykształcenia wyjechała z Paryża by zwiedzać świat. W czasach gdzie nie było przewodników Lonely Planet czy Rough Guide, mało kto posługiwał się językiem innym niż własnym wyjechała. Jeździła rok i wracała z milionem zdjęć dzięki którym się utrzymywała. I tak już przez dekady. Teraz ma ponad 50, jest trochę dziwna, ale w granicach rozsądku i robi to dalej z wciąż niezaspokojoną chęcią poznawania tego co inne. Nie jest za stara, trochę tylko oderwana od tego świata, ale nie na tyle by niepotrafić w nim sprawnie funkcjonować.

Piękne bajanie

Piękne bajanie

Najwspanialsi ludzie świata? Muzułmanie! Mistrzowie gościnności i życzliwości. Od prostego chłopa, po kupca, urzędnika, a nawet głowę narodu. Oman, dzień niepodległości Francji. Akurat się tam znalazła w dniu święta narodowego. Wielka uroczystość w ambasadzie, sami piękni i wspaniali ludzie, elegancko ubrani, raczący się wykwintnym jedzeniem i ona, czarna owca z ulicy w tak zacnym gronie. Nikt nie podejdzie, nikt się nie przywita z tym podejrzanym osobnikiem. Kto to kurwa w ogóle jest? Można poczuć sie niezręcznie, głupio, no chyba, że podejdzie do Ciebie sam sułtan.

i nawet Prorok się pojawił

i nawet Prorok się pojawił

Podchodzi i zaczyna rozmowe, bo ciekawi go obecność „takiej” osoby na bankiecie. Jest tak zauroczony za zaprasza ją dnia następnego do siebie, a jako że jego syn się żeni otrzymuje także zaproszenie na ślub w bajkowych salach pałacowych. Uczestniczy w części żeńskiej z księżniczkami, a także pod opieką króla w ceremoniach ze strony pana młodego. Jedynie czego jej zabroniono w tej drugiej cześci to robienia zdjęć.

biba

biba

Król pochylił się na „żebraczką” wysłał jej oficjalny list do Paryża z zaproszeniem do siebie, kiedy tylko będzie w okolicach. Kurtuazja, czy nie, bardzo wymowny i cudny gest. Rodacy mieli ją gdzieś w dniu największego święta, podszedł do niej obcy… No i czego tak właściwie w życiu robić się nie powinno? Jakich norm przestrzegać, a jakie olać i czego tak właściwie oczekiwać?

Czapki z głów. Takich historii jest tysiąc i  może jeszcze jedna gdzieś zapodziana…

alf layla wa layla

alf layla wa layla

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s