Noc 96: Komandor Tarkin


3

Dziesiątki, setki sklepów, sklepików, straganów gdzie wszędzie sprzedaje się to samo. Magiczne miejsce, gdzie można było zjeść najsmaczniejsze lody świata, miło pogadać ze sprzedawcami przy szklaneczce słodziutkiej herbatki, kawałku chałwy i kupić sobie niepozorną pamiątkę, która sprawiła niegdyś tyle radości, a dziś już kojarzy się troszkę smutniej. Zapalniczi z wizerunkami dwóch panów (pierwszy wysoki i szczupły, drugi grubszy z zarostem i w okularach), których portrety wisiały w każdym domu, hotelu, sklepie czy piekarni, teraz pewnie tylu ich już nie ma, bo domów, hoteli, piekarni jakby mniej.  Takie rzeczy tylko na suqu Al-Hamidiyah.

2

Na wysokim stanowisku czyny są nie te
Możesz zniszczyć nawet całą planetę
I nikt złego słowa nie piśnie
Nawet przed obliczem senatu

Zapalniczka wyposażona w swoją tradycyjną funkcję, ale to jej dodatkowa cecha czyniła ją wyjątkowo atrakcyjną i od razu wzbudziła uśmiech na twarzy. Najlepiej działa w ciemnościach kiedy po wciśnięciu magicznego guzika na ścianie pojawiała się piękna postać Bashara al-Asada lub jegomościa z Hezbollahu na tle flagi syryjskiej.  Cudny upominek dwóch bożyszczy wszystkich Syryjczyków i każdego odwiedzającego to miejsce obcokrajowca.

Od kogo dostał to wysokie stanowisko
I czy w ogóle uczciwe jest to wszystko
Polityka to tarzanie się w błocie
I każdy się musi ubrudzić

4

Legenda głosi, że Pan Prezydent do władzy nie doszedł w sposób legalny i troszkę przy tym musiał się ubrudzić, potem jeszcze tupnął nogą. Tak oto rozleciało się m. in. Gościnne Homs i gigantyczny suq w Aleppo. Ubrudzili się jego mieszkańcy, mają teraz kolor pyłu, gruzu, szarości oraz hemoglobiny.

Taka o zwykła zapalniczka, pamiątka z beztroskich wakacji z milionami wspomnień, twarzy i zapachów. Zapalniczki dawno już nie ma. Nie działa, zniszczyła się podobnie jak i miejsce gdzie została wyprodukowana. Kraj można odbudować, oby tylko takich zapalniczek z takimi idolami zaprzestano produkować w przyszłości…choć z Północy  na te ziemie wkroczyli już kolejni dwaj możni tego pięknego świata (jeden, który zaczyna przywłaszczać sobie Ukrainę i drugi, który ma wyraźny problem z Kurdami). Nikt złego słowa nie piśnie…

Można było się spodziewać, że to pan, Komandorze
Tarkin to zrobił haj,haj
Można było się spodziewać, że to pana, Komandorze
Tarkin to dzieło

5

Reklamy

1 komentarz do “Noc 96: Komandor Tarkin

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s